نام کالا، برند و یا دسته مورد نظر خود را جستجو کنید...

کوکی ها (Cookies)

کوکی ها اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما هستند که بر روی هارد دیسک کامپیوتر شما ذخیره می شود. آنها طراحی شده اند تا فعالیت های شما سریعتر و ساده تر شوند. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا کوکی ها را قبول کنید یا نه. در بیشتر موارد، ما به شما توصیه می کنیم که به آنها اجازه دهید. اگر نگرانی دارید یا مایل به یادگیری بیشتر درباره کوکی ها هستید، می توانید از چگونگی اطمینان از اطلاعات ذخیره شده در کوکی ها اطمینان حاصل کنید.

 

1. عملکرد کوکی ها
2. آیا باید تنظیمات کوکی مرورگر خود را تغییر دهم؟
3. قبول یا حذف کوکی ها در مرورگر خود
4. کوکی ها را حذف کنید
5. مدیریت کوکی های فلش

 


مدیریت کوکی ها

 

1. عملکرد و انواع کوکی ها

کوکی ها: فایل های کوچک متن (معمولا شامل حروف و اعداد) که در حافظه مرورگر یا دستگاه ذخیره می شوند هنگام بازدید از یک وب سایت یا مشاهده یک پیام. کوکی ها به یک وب سایت، دستگاه یا مرورگر اجازه می دهد تا شناسایی شود. انواع مختلف کوکی ها وجود دارد:


 • کوکی های جلسه (همچنین به عنوان کوکی های مبتنی بر جلسه نامیده می شوند) در انتهای جلسه مرورگر شما منقضی می شوند و به ما اجازه می دهد تا در طول یک جلسه مرورگر خود اقدامات خود را پیگیری کنیم.

 • کوکی های دائمی بین جلسات مرورگر در دستگاه شما ذخیره می شوند و به ما اجازه می دهند تنظیمات یا اقدامات خود را در چندین سایت پیگیری کنیم.

 • کوکی های شخص اول بر روی سایت بازدید می کنید ذخیره می شود.

 • کوکی های شخص ثالث توسط یک وب سایت غیر از آنکه بازدید می کنید، سپرده می شود.

کوکی ها را می توان غیر فعال یا حذف کرد با استفاده از ابزارهایی که در اکثر مرورگرهای تجاری در دسترس هستند. تنظیمات باید به طور جداگانه برای هر مرورگری که استفاده می کنید تنظیم شود. برای این منظور مرورگرهای مختلف ارائه توابع و گزینه های مختلف.

مرورگر شما فایل های کوچک حاوی اطلاعات، به اصطلاح "کوکی ها" را از رایانه خود بازیابی می کند تا خدمات شما را فراهم کند و فعالیت آنلاین شما را راحت تر کند. برای مثال، کوکی ها به ما اجازه می دهد تا هنگام ورود به سیستم شما و تنظیمات شما را شناسایی کرده و بتوانید بدون نیاز به رمز عبور خود دوباره و دوباره وارد سایت شوید.

کوکی های فلش نوع دیگری از کوکی هایی هستند که ما برای امنیت شما استفاده می کنیم. هنگام ورود به سیستم، ما کوکی فلش را ایجاد می کنیم که یک شناسه منحصر به فرد را به کامپیوتر شما اختصاص می دهد. دفعه بعد که وارد سیستم شوید، کوکی فلش کامپیوتر شما را به عنوان منبع قابل اعتماد تایید می کند.


احتمالا نه، چون اکثر کوکی ها "کوکی های جلسه" هستند که به محض ورود به سیستم و مرورگر شما بسته می شوند و از دیسک سخت خود به طور خودکار حذف می شوند.

کوکیهایی که در رایانه شما باقی مانده است، برای شناسایی شما در بازدید بعدی خود از وبسایت استفاده می شوند، بنابراین می توانید در جایی که کنار گذاشتید، ادامه پیدا کنید. بدون فایل کوکی، ما شما را در بازدید های بعدی خود را به رسمیت نمی شناسیم و مجبورید هر بار اطلاعات خود را دوباره وارد کنید.

3. قبول یا حذف کوکی ها در مرورگر خود

هر مرورگر از سیستم دیگری برای مدیریت کوکی استفاده می کند.

لطفا تنظیمات زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید توابع نواِم (وارد حساب کاربری شوید) به درستی کار می کنند:

 • اطمینان حاصل کنید که مرورگر شما برای پذیرش کوکی ها تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پذیرش کوکی ها، به کمک آنلاین برای مرورگر خود مراجعه کنید.

 • نحوه استفاده از کوکی ها را چگونه مرور می کنید و چگونه می توانید کوکی ها را حذف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حذف کوکی ها، به کمک آنلاین برای مرورگر خود مراجعه کنید.

 

توجه: معمولا شما فقط باید کوکی ها را از رایانه خود پاک کنید اگر یک پیام خطا در مورد مرورگر خود دریافت نکرده باشید که کوکی ها را قبول نکنید.

 

4. حذف کوکی ها

توجه: بعد از اینکه تنظیمات زیر را انجام دادید، لطفا مرورگر خود را ببندید تا تنظیمات تغییری اعمال شود. سپس مرورگر را دوباره باز کنید و همچنان طبق برنامه ادامه دهید.

 

موزیلا فایرفاکس
 1. در منوی مرورگر، ابزارها را کلیک کنید و سپس روی حذف تاریخ اخیر کلیک کنید.

 2. کادر کوکی ها و کش را انتخاب کنید.

 

اینترنت اکس پلورر
 1. در منوی مرورگر، ابزارها و سپس گزینه های اینترنت را کلیک کنید. اگر منوی مرورگر باز نیست، کلید Alt و کلید Enter را همزمان در صفحه کلید خود فشار دهید. منو باز می شود.

 2. تحت General، حذف سابقه مرور جعبه چک را انتخاب کنید.

 3. در قسمت «پاک کردن مرورگر»، کادر انتخاب کوکی ها را انتخاب کرده و سپس روی «حذف» کلیک کنید.

 4. پنجره Delete History مرورگر دوباره بسته میشود و شما در نهایت بر روی OK در General کلیک کنید.

  راهنمای پاک کردن فایل ها کوکی ها در اینترنت اکسپلورر

 

گوگل کروم
 1. در منوی مرورگر، نماد تصویر گوگل کروم را در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، روی ابزار کلیک کنید، سپس روی پاک کردن اطلاعات مرورگر کلیک کنید.

 2. کادر تأیید کوکیها و سایر سایتها و افزونه ها را انتخاب کنید و کادرهای باقیمانده باقی مانده را پاک کنید.

 3. از منوی کشویی کنار Delete برای این دوره، انتخاب کنید: مجموع زمان.

 4. روی حذف اطلاعات مرورگر کلیک کنید.

 

Safari
 1. در ویندوز، کلیک کنید در منوی مرورگر در سمت راست بالا، نماد چرخ دنده در سافاری مک و سپس روی Settings کلیک کنید.

 2. حالا بر روی تب Security کلیک کنید

 3. روی نمایش کوکی ها کلیک کنید تا کوکی های فردی یا چندگانه را حذف کنید. سپس روی حذف کلیک کنید. اگر می خواهید تمام کوکی ها را حذف کنید، روی حذف همه کلیک کنید.

 4. در مرحله بعد، مجددا تأیید کنید که می خواهید کوکی ها را حذف کنید و روی دکمه انجام شد کلیک کنید.

 

5. مدیریت کوکی های فلش

همانند کوکی های مرورگر، توصیه می کنیم کوکی های فلش را حذف نکنید. اگر کوکیهای فلش را حذف کنید، ممکن است لازم باشد اطلاعات تأیید را به دلایل امنیتی دوباره وارد کنید.

 

اگر شما نیاز به حذف کوکی های فلش به دلایل فنی یا امنیتی یا به دلیل مرورگر شما بسیار کند شده است، لطفا موارد زیر را انجام دهید:
 1. برو به مدیریت تنظیمات برای Adobe Flash Player.

  اگر هدایت به سایت کار نمی کند، به این معنی است که شما Adobe Flash Player را نصب نکرده اید. در این مورد، با پشتیبانی فنی برای نرم افزار فلش خود تماس بگیرید.

 2. روی وب سایت هایی که کوکی هایی آن را میخواهید حذف کنید کلیک کنید.

 3. روی حذف وب سایت کلیک کنید.