نام کالا، برند و یا دسته مورد نظر خود را جستجو کنید...

موضوعات راهنما

کوکی ها (Cookies)

کوکی ها اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما است که در هارد دیسک کامپیوتر شما ذخیره می شود. آنها در خدمت فعالیت های آنلاین شما سریع تر و ساده تر هستند. شما می توانید برای خود تصمیم بگیرید که آیا شما کوکی ها را قبول می کنید یا نه. در بیشتر موارد، ما به شما توصیه می کنیم که به آنها اجازه دهید. اگر نگرانی دارید یا مایل به یادگیری بیشتر درباره کوکی ها هستید، می توانید در مورد چگونگی اطمینان از اطلاعات ذخیره شده در کوکی ها را بخوانید.

 

 

 


مدیریت کوکی ها

 1. تابع و انواع کوکی ها

 • کوکی ها: فایل های کوچک متن (معمولا حاوی حروف و اعداد) که در حافظه مرورگر یا دستگاه شما ذخیره می شوند هنگام بازدید از یک وب سایت یا نمایش پیام. کوکی ها اجازه می دهد یک وب سایت برای تشخیص یک دستگاه یا مرورگر خاص. انواع مختلف کوکی ها وجود دارد:

  • کوکیهای جلسه (همچنین کوکیهای مبتنی بر session نامیده می شوند) در انتهای جلسه مرورگر شما منقضی می شوند و به ما اجازه می دهد که در طول یک جلسه مرورگر شما اقدامات خود را پیگیری کنیم.

  • کوکی های پایدار بین جلسات مرورگر بر روی دستگاه شما ذخیره می شوند و ما می توانیم تنظیمات یا اقدامات خود را در چندین وب سایت پیگیری کنیم.

  • کوکی های شخص ثالث توسط وب سایت شما بازدید می شود.

  • کوکی های شخص ثالث توسط یک سایت غیر از آنچه شما بازدید می کنید سپرده می شود.

  کوکی ها را می توان غیر فعال یا حذف کرد با استفاده از ابزارهایی که در اکثر مرورگرهای تجاری در دسترس هستند. تنظیمات باید به طور جداگانه برای هر مرورگری که استفاده می کنید تنظیم شود. برای این منظور، مرورگرهای مختلف ارائه توابع و گزینه های مختلف.مرورگر شما پرونده های کوچکی از اطلاعاتی را که از کوکی های شما شناخته شده است بازیابی می کند تا خدمات شما را به شما ارائه دهد و فعالیت آنلاین خود را راحت تر کند. برای مثال کوکی ها اطمینان حاصل کنید که شما و تنظیمات ورود شما را شناسایی می کنید و می توانید بدون نیاز به رمز عبور خود، دوباره و دوباره وارد شوید.کوکی های فلش یکی دیگر از انواع کوکی هایی هستند که برای امنیت شما استفاده می کنیم. هنگام ورود به سیستم، ما یک کوکی فایلی ایجاد می کنیم که کامپیوتر شما یک شناسه منحصر به فرد را می دهد. دفعه بعد که وارد سیستم شوید، کوکی فلش سپس رایانه شما را به عنوان یک منبع مورد اعتماد بررسی می کند.

2. آیا باید تنظیمات کوکی مرورگر خود را تغییر دهم؟

احتمالا نه، چون اکثر کوکی ها "کوکی های جلسه" هستند که به محض ورود به سیستم و یا مرورگر شما بسته می شوند، از دیسک سخت خود حذف می شوند.

کوکیهایی که در رایانه شما باقی مانده است، برای شناسایی شما در دفعه بعد که شما از سایت بازدید می کنید، استفاده می شود، بنابراین می توانید در جایی که کنار گذاشتید، ادامه پیدا کنید. بدون فایل کوکی، ما شما را در بازدید های بعدی خود را به رسمیت نمی شناسیم و شما باید هر بار اطلاعات خود را دوباره وارد کنید.

3. قبول یا حذف کوکی ها در مرورگر خود
هر مرورگر از سیستم دیگری برای مدیریت کوکی استفاده می کند.

لطفا تنظیمات زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید توابع NOEM (از جمله ورود به سیستم) به درستی کار می کنند:
اطمینان حاصل کنید که مرورگر شما برای پذیرش کوکی ها تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پذیرش کوکی ها، به کمک آنلاین برای مرورگر خود مراجعه کنید.

نحوه استفاده از کوکی ها را چگونه مرور می کنید و چگونه می توانید کوکی ها را حذف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حذف کوکی ها، به کمک آنلاین برای مرورگر خود مراجعه کنید.

 

توجه: معمولا شما فقط باید کوکی ها را از رایانه خود پاک کنید اگر یک پیام خطا در مورد مرورگر خود دریافت نکرده باشید که کوکی ها را قبول نکنید.

4. کوکی ها را حذف کنید

توجه: بعد از اینکه تنظیمات زیر را انجام دادید، لطفا مرورگر خود را ببندید تا تنظیمات تغییری اعمال شود. سپس مرورگر را دوباره باز کنید و همچنان به صورت برنامه ریزی شده ادامه دهید.

 

موزیلا فایرفاکس
در منوی مرورگر، ابزارها را کلیک کنید و سپس روی حذف تاریخ اخیر کلیک کنید.

کادرهای کوکی ها و کش را انتخاب کنید.

روی پاک کردن اکنون کلیک کنید.

 

اینترنت اکسپلورر
در منوی مرورگر، ابزارها و سپس گزینه های اینترنت را کلیک کنید. اگر منوی مرورگر باز نیست، کلید Alt و کلید Enter را در صفحه کلید خود فشار دهید. منو باز می شود.

کادر اصلی را انتخاب کنید، کادر حذف تاریخچه مرور را انتخاب کنید.

در قسمت «حذف سابقه مرور»، علامت کادر کوکی ها را انتخاب کرده و سپس روی «حذف» کلیک کنید.

پنجره Delete History مرورگر دوباره بسته میشود و شما در نهایت بر روی OK در General کلیک کنید.

 

Google Chrome

 1. در منوی مرورگر، نماد تصویر Google Chrome را در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، روی ابزار کلیک کنید، سپس روی پاک کردن اطلاعات مرورگر کلیک کنید.
 2. کادر تأیید کوکیها و سایر سایتها و افزونهها را انتخاب کنید و کادرهای باقیمانده باقی مانده را پاک کنید.
 3. از منوی کشویی کنار Delete برای این دوره، انتخاب کنید: مجموع زمان.
 4. روی حذف اطلاعات مرورگر کلیک کنید.

 

Safari

 1. در ویندوز، در منوی مرورگر، روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالا، مک در Safari و سپس تنظیمات کلیک کنید.
 2. اکنون بر روی تب Security کلیک کنید.
 3. روی نمایش کوکی ها کلیک کنید تا کوکی های فردی یا چندگانه را حذف کنید. سپس روی حذف کلیک کنید. اگر می خواهید تمام کوکی ها را حذف کنید، روی حذف همه کلیک کنید.
 4. در مرحله بعد، مجددا تأیید کنید که می خواهید کوکی ها را حذف کنید و روی دکمه انجام شد کلیک کنید.

 

5. مدیریت کوکی های فلش

همانند کوکی های مرورگر، توصیه می کنیم کوکی های فلش را حذف نکنید. اگر کوکیهای فلش را حذف کنید، ممکن است لازم باشد اطلاعات تأیید را به دلایل امنیتی دوباره وارد کنید.

اگر شما نیاز به حذف کوکی های فلش به دلایل فنی یا امنیتی یا به دلیل مرورگر شما بسیار کند شده است، لطفا موارد زیر را انجام دهید:

 1.  به مدیر تنظیمات Adobe Flash Player بروید..اگر هدایت به سایت کار نمی کند، به این معنی است که شما Adobe Flash Player را نصب نکرده اید. در این مورد، با پشتیبانی فنی برای نرم افزار فلش خود تماس بگیرید.


 2. روی وبسایتهایی که کوکیهایی را که میخواهید حذف کنید کلیک کنید.

 3. روی حذف وب سایت کلیک کنید.